top of page
_edited.png

PRP terapija

arthrex prp sistemos atstovas lietuvoje_edited.png

PRP terapijos sistema

Arthrex ACP® Double Syringe

Ortopedijos stirtyje pirmaujančios pasaulyje kompanijos inovacija, itin sėkmingai pritaikyta estetinės medicinos srityje – „Arthrex ACP® Double Syringe“ dvigubo švirkšto sistema, kurią Lietuvoje PRP odą jauninančiai terapijai jau naudoja ją atradę dermatovenerologai ir netgi plastikos chirurgai. 

Sistemos privalumai

PRP paruošiamas vos per 4-5 minutes, be to, dėl dvigubo švirkšto sprendimo, ACP injekuojamas iškart iš švirkšto: mažiau žingsnių reiškia mažesnę klaidų tikimybę ir greitesnį, paprastesnį, procesą.

Nereikia naudoti antikoaguliantų, kurie sąlygoja deginimo jausmą injekcijų metu, taigi pacientui pasiūlysite kitokią procedūros patirtį – su šia sistema skausmo pojūtis bus minimalus, o procedūra komfortiškesnė.

Vokietijoje pagaminta uždara, sterili, be papildomų adatų naudojama sistema turi 2b klasės medicininio prietaiso sertifikatą ir DIN ISO 13485 kokybės sertifikatą. 

Iš 15 ml kraujo paruošiama vidutiniškai 5-6 ml PRP, o trombocitų koncentracija gaunama maždaug 2,5 karto didesnė, lyginant su kitomis analogiškomis PRP sistemomis.

PRP pritaikymas estetinėje medicinoje

Odos jauninimas 

PRP švirkščiamas į į odą. Atsinaujinimo procesas pradedamas išleidžiant augimo faktorius po endogeninės trombocitų aktyvacijos. PRP skatina saulės pažeistų tarpląstelinės matricos elementų skilimą ir skatina kolageno sintezę. 
Daugelyje tyrimų metu buvo pastebėtas reikšmingas odos elastingumo pagerėjimas. Taip pat paaiškėjo, kad įmanoma pasiekti žymiai didesnį kolageno pluošto kiekį ir dydį. Be to, įrodyta, kad PRP stimuliuoja hialurono rūgšties sintezę, sukuria apimties efektą ir gerina odos turgorą. Apskritai PRP terapija gerina odos tekstūrą ir gerina skaistumą, taip pat didina apimtį. Be veido odos, literatūroje taip pat aprašomi sėkmingi rezultatai akių, rankų, kaklo, krūtinės srityse, taip pat kai kuriais strijų atvejais.  

Derinimas su frakciniu lazeriu 

PRP kaip palaikomoji terapija po frakcinio gydymo lazerio sistema, kokios vis dažniau naudojamos odos atjauninimui estetinėje medicinoje. Procedūros efektyvumas ir gydymo eiga priklauso nuo gydymo lazeriu intensyvumo. PRP užtepamas arba injekuojamas po frakcinio lazerio procedūros. 

Androgeninė alopecija ir alopecija

PRP taikoma ilgalaikei plaukų slinkimo (androgenetinės alopecijos ir alopecijos areatos) terapijai. PRP galima švirkšti į galvos odą. PRP skatina kamieninių ląstelių dauginimąsi ir diferenciaciją plaukų folikuluose.
Augimo faktorius VEGF (kraujagyslių endotelio augimo faktorius) sukelia neoangiogenezę ir stimuliuoja plaukų folikulų aprūpinimą krauju. Klinikiniai tyrimai parodė, kad dėl PRP žymiai padidėja plaukų skersmuo ir storis. 

PRP taip pat gali būti naudojamas siekiant pagerinti bendrą klinikinį rezultatą plaukų persodinimo atveju. Šiuo atžvilgiu PRP gali būti naudojamas prieš ir po operacijos. 

Tyrimas, 2022 m.

Paviršinių raukšlių lyginimas 

PRP yra gerai toleruojamas ir gali palyginti raukšles be fibrozės tikimybės ir be poreikio injekuoti organizmui nepriklausančių medžiagų. Pasiteisina lyginant smulkiąsias, paviršines raukšles. 
Tyrimų metu pastebėti ir geri rezultatai derinant PRP su riebalų transplantacijomis. 

Rezultatai

Kaip naudoti ARTHREX ACP švirkštą?

_edited.png

Užsisakyti PRP sistemą

bottom of page