Hidrogeliu pripildytų implantų gamybai naudojama natūralios kilmės medžiaga – elastinis hidrogelis. Dėl savo sudėties (92 proc. pasūdyto vandens ir 8 proc. nekenksmingų polisacharidų) hidrogelio implantai yra visiškai nekenksmingi. Jeigu dėl kokių nors priežasčių (pavyzdžiui, patekus į avariją) šio implanto kapsulė plyšta,  hidrogelis skyla į vandenį ir rezorbuojasi. Gelio klampumas ir elastingumas panašus į natūralių krūtų, o produkto biologinis suderinamumas leidžia jį saugiai naudoti. Dėl jo tirpumo vandenyje, operacija tampa paprastesnė tuo atveju, jei yra kontaktas tarp gelio ir jį supančių audinių (tuomet išplaunama fiziologiniu serumu).

Hidrogelio implantų laidumas rentgeno spinduliams leidžia atlikti patikrinimą ir rentgeno tyrimą krūtų ligų atveju. Tai labai svarbu moterims nuo 35 metų, nes būtent nuo šio amžiaus patariama reguliariai atlikti profilaktinį mamografijos testą krūties vėžio prevencijai.

Monobloc® hidrogelio krūtų implantai dedami už pieno liaukų arba po didžiuoju krūtinės raumeniu. Toks metodas buvo pradėtas taikyti siekiant sukurti natūraliai atrodančias ir harmoningos formos krūtis.